SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2023-02-08

Malowanie twarzy dziecka. Wzory + lista przydatnych akcesoriów

Malowanie twarzy dziecka to ciekawy pomysł na wspólnie spędzony czas, ale też atrakcja na wyjątkowe okazje, na przykład urodzinki malucha. Co warto wiedzieć na temat bezpieczeństwa tej zabawy i potrzebnych akcesoriów? Jakie wzory można namalować na dziecięcej buzi?

 

Malowanie twarzy dziecka. Wzory + lista przydatnych akcesoriów

 

Malowanie dziecięcych twarzy – atrakcja dla każdego malucha

Malowanie twarzy to jedna z ulubionych atrakcji dzieci, które dzięki temu przez chwilę mogą się wcielić w zupełnie inną postać: bohatera bajki, zwierzątko, zabawnego clowna. O popularności tej zabawy świadczy ilość ogłoszeń profesjonalistów, którzy oferują swoje usługi w ramach kinderbali czy urodzinek. Nie musisz ich zatrudniać, żeby zrobić przyjemność swojej pociesze – możesz nauczyć się malować wzorki… samodzielnie. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne. Jakie akcesoria na urodziny dziecka z malowaniem buzi jako głównym gwoździem programu będziesz potrzebować? O tym poniżej.

 

Jakie farby do malowania twarzy wybrać?

Zacznijmy od najważniejszego: czy malowanie twarzy dziecka jest bezpieczną zabawą? Tak, ale grunt to wybór odpowiednich farb. Powinny zawierać przetestowane i dopuszczone do takiego użytku składniki, najlepiej naturalne, posiadające atest (na przykład Państwowego Zakładu Higieny). Przed użyciem upewnij się, od jakiego wieku dziecka przeznaczone są konkretne farby i przeprowadź próbę, malując fragment skóry dziecka (na przykład po wewnętrznej stronie rączki), żeby sprawdzić, czy nie pojawi się reakcja alergiczna. Akcesoria dla dzieci najlepiej kupować w zaufanych sklepach, a nie na internetowych aukcjach, na których można trafić na produkty kiepskiej jakości.

 

Akcesoria do malowania twarzy – co jest niezbędne?

Przed przystąpieniem do pracy warto zaopatrzyć się też w odpowiednie akcesoria. To właśnie w nich tkwi sekret powodzenia. Co Ci się przyda? Przede wszystkim gąbeczka kosmetyczna (może być taka, która służy do podkładu), pędzelki o różnych szerokościach (najlepiej miękkie i syntetyczne – mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się uczulenia). Pod ręką warto mieć też płaską, wodoodporną podkładkę (na przykład plastikową tackę), na której możliwe będzie połączenie różnych odcieni farb.

 

dziewczyna z pomalowaną twarzą

 

Wzory malowania twarzy dla dzieci – pomysły i inspiracje

Masz już wszystko, co potrzebne? Możesz przejść do malowania dziecięcej twarzy. Jeśli nie czujesz się na siłach w wymyślaniu własnych, kreatywnych wzorów, możesz zacząć od prostych, gotowych pomysłów, z którymi spokojnie dasz sobie radę nawet, jeśli nie masz artystycznego wykształcenia. Jak pomalować buzię malucha?

 

Jak namalować kotka na dziecięcej buzi?

 1. Zacznij od namalowania kociego pyszczka. W tym celu pomaluj białą farbką do twarzy przestrzeń między nosem a górną wargą ust dziecka, najlepiej używając do tego celu gąbeczki.
 2. Namaluj nos zwierzaka – wystarczy użyć na czubku dziecięcego noska różową farbkę.
 3. Teraz pora na usta – pomaluj je na różowo.
 4. Tą samą różową farbką pomaluj górne powieki malucha – w ten sposób stworzysz efekt kocich oczu.
 5. Namaluj wąsy – czarną farbką namaluj lekko poziome kreski odchodzące od pyszczka. Możesz użyć farbki do twarzy lub eyelinera w pisaku.
 6. Na sam koniec zaznacz czarnym eyelinerem lub cienkim pędzelkiem zaburzonym w czarnej farbie wszystkie kontury – wykrój ust i oczu, a także kropeczki na pyszczku.

 

Jak namalować tygryska na dziecięcej buzi?

 1. Za pomocą gąbeczki kosmetycznej nałóż białą farbkę do twarzy na nos dziecka, a także na przestrzeń między ustami a nosem.
 2. Białą farbą pomaluj również dolne powieki.
 3. Za pomocą czystej gąbeczki do makijażu nałóż pomarańczową farbę na policzki oraz czoło dziecka, delikatnie ją rozcierając i stemplując (w ten sposób będzie trwalsza).
 4. Stosunkowo cienkim pędzelkiem zanurzonym w czarnej farbie namaluj tygrysie pręgi – powinny przebiegać poziomo przy oczach, u nasady nosa, na policzkach, a także w okolicy ust.

 

Jak namalować motyla na dziecięcej buzi?

 1. Wzdłuż dziecięcego nosa namaluj za pomocą białej farby grzbiet motyla wraz z główką i czułkami.
 2. Stwórz kształt motylich skrzydeł za pomocą białej farby – górne powinny znaleźć się nad brwiami dziecka, zaś dolne na policzkach.
 3. Teraz pora pokolorować skrzydełka – tu możesz dać popis swojej kreatywności, wybierając dowolne kolory i wzory, na przykład paski czy kropeczki.
 4. Opcjonalnie na górnych skrzydłach owada możesz pomalować białe kropeczki.

Kredki do malowania twarzy kolorowe neonowe 6 sztuk KDT1

Wskazówka:
Podczas malowania wzoru na dziecięcej buzi ważniejsze od ostatecznego efektu jest bezpieczeństwo malucha. Omijaj okolice oczu i zrezygnuj z precyzyjnego malunku tam, w miejscach, w których dziecko reaguje większą wrażliwością.

 

Malowanie dziecięcej buzi to jedna z ulubionych atrakcji wszystkich maluchów – nie tylko podczas profesjonalnie organizowanych kinderbali, ale też w domowych zaciszu. Przetestuj jeden z opisanych przez nas krok po kroku wzorów albo wymyśl własny pomysł. A co dalej? Bawcie się dobrze!

Polecane

pixel