Infolinia PON - PT:7:30 - 15:00

Karnawałowe dekoracje wnętrz

2018-01-02
Karnawałowe dekoracje wnętrz
Zabawy karnawałowe bardzo często swoją formą przypominają Sylwester. Mogą być równie udane i przyjemne. Organizując imprezę w domu musimy zadbać o stylowe dekoracje karnawałowe, które zmienią zwyczajne wnętrze w atmosferyczne miejsce z charakterem. Nie może w nim zabraknąć ozdób stołu, wesołych żartów oraz odpowiedniego oświetlenia!

 

Dekoracje stołu

Tu główną rolę odgrywa oczywiście obrus. Czasami z niego rezygnujemy, ale jeśli chcemy zadbać o to, by przyjęcie było eleganckie, to warto zdecydować się na jakościowy oraz estetyczny obrus. Alternatywą dla niego będzie bieżnik, zajmuje on mniej miejsca, a może okazać się równie gustowny. Karnawał jako czas zabawy i wielkich imprez może być przebojowy, dlatego śmiało możemy postawić na błyszczące obrusy. Takie mieniące ozdoby współgrać będą idealnie ze światłem!
Kolejnym elementem będą oczywiście świece. By zapewnić sobie bezpieczeństwo warto postawić je w świecznikach. Te także mogą być zdobione, eleganckie, najlepiej w kolorze złotym lub srebrnym. Nie możemy zapominać o zastawie porcelanowej. Papierowe i plastikowe talerzyki w srebrno-złotych tonacjach będą świetnie współgrać z resztą ozdób.
Złote talerzyki na karnawał

Błyszczące zdobienia

W okresie karnawału wszystko co się świeci jest jak najbardziej wskazane. Lampiony, girlandy, a nawet świecące okrągłe kule – wszystko to nada wnętrzu uroku i prawdziwej dyskotekowej aury. Girlandy rozwieszone mogą zostać na suficie, na oknach czy na balustradach.
Przydatne mogą okazać się również delikatne światełka, jakie dają lampki choinkowe, które wykorzystać można też w inny sposób. Mogą one zostać zawieszone w przejściu, mogą zdobić ramy kanapy lub krzeseł.

Kurtyna karnawałowa

Bal maskowy

Nic tak bardzo nie kojarzy nam się z balem maskowym lub przebieranym, jak właśnie zabawy karnawałowe. Dlatego podczas dekoracji mieszkania możemy wykorzystać maski. Te przybrać mogą różną formę, a wiele z nich wykonać możemy samodzielnie, co z pewnością przyniesie wiele zabawy. Szykując maski na bal karnawałowy możemy bardziej zaszaleć i pozwolić sobie na ekstrawaganckie, błyszczące, brokatowe modele. Niektóre z nich przykrywać mogą całą twarz, a jeszcze inne zdobią tylko miejsce wokół oczu.
Maski karnawałowe można też pozawieszać na krzesłach lub porozstawiać na stole. Zawsze przydać się mogą one zaproszonym gościom, jak i ładnie ozdobią wnętrze. Poza maskami przydatne mogą być również pióra, które też kojarzą się nam z zabawą karnawałową. Mogą one służyć jako dekoracja zawieszona przy lampie, jak swobodnie położona na stole.Maska karnawałowa
pixel