Infolinia PON - PT:7:30 - 15:00
2023-04-11

Urodziny dziecka w domu. 9 pomysłów na ich organizację

Kinderbale w drogich restauracjach? Niekoniecznie. Urodzinowe przyjęcie dla pociechy można urządzić własnym sumptem, w domu. W tym poradniku podpowiadamy, o co zadbać, żeby maluch był szczęśliwy, a Twój portfel… nie zanadto ucierpiał.

 

Urodziny dziecka w domu. 9 pomysłów na ich organizację

 

Czego potrzebujemy do zorganizowania urodzin dziecka w domu?

Organizacja przyjęcia urodzinowego w domu to znakomity pomysł – zwłaszcza w dobie inflacji i rosnących cen. Na takie rozwiązanie na pewno ochoczo przystaną zwłaszcza młodsze dzieci, które nie mają potrzeby uciekania w ramach buntu przed czujnym okiem rodzica. Warto jednak zawsze mierzyć siły na zamiary – ilość gości może ograniczać metraż, a brak czasu (na przykład na gotowanie) może wiązać się z wyższymi kosztami.

 

Cp jest potrzebne do zorganizowanie pociesze fajnej zabawy urodzinowej w domowych pieleszach? Na pewno punktem wyjścia powinien być pomysł – impreza może być tematyczna, posiadać jakiś określony motyw przewodni, może obfitować w wiele ciekawych atrakcji, gier i zabaw.

 

Girlanda papierowa Sto Lat Leśne zwierzątka 250cm 1 sztuka HF3133F

 

Niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie przestrzeni. Dekoracje pomogą w stworzeniu odpowiedniej atmosfery i uczynią urodziny dziecka jeszcze bardziej wyjątkowymi. Przydadzą się różnego rodzaju ozdoby: kolorowe balony, girlandy, serpentyny, flagi, nakrycia stołu, obrus, a także dodatki tematyczne, np. postacie z ulubionej bajki dziecka, motywy sportowe lub zwierzęce. Inne przydatne akcesoria do organizacji urodzin w domu, to na przykład gry planszowe czy płyty z odpowiednią muzyką.

 

Kropką nad i zawsze będzie przemyślane menu – dzieci zdecydowanie wolą przekąski, które mogą wziąć do rączki, niż zasiadane obiady przy stole.

 

Słomki papierowe Kotek różowe 6 sztuk RV-SPKO

 

6 pomysłów na atrakcje i zabawy na urodziny dziecka

Gwoździem programu w przypadku urodzinek dziecka w domu są nie tylko słodkie czy słone przekąski, soki i inne napoje, ale też atrakcje i zabawy, które umilą czas solenizantowi i jego przyjaciołom. Jakie rozrywki warto wziąć pod uwagę?

 

  1. Od dłuższego czasu na przyjęciach dziecięcych popularnością cieszy się piniata urodzinowa, którą rozbija się kijkami. To wykonana najczęściej z papieru forma, w której kryją się drobne prezenty, zazwyczaj słodycze – batoniki czy cukierki. Sam proces rozbijania takiej piniaty jest atrakcyjny i wywołuje radość, nie tylko w najmłodszych.
  2. Ciekawym pomysłem są różnego rodzaju zabawy i konkursy ruchowe, na przykład na najciekawszy układ taneczny do piosenki czy na jak najszybsze wykonanie różnego rodzaju sportowych zadań (bieg z przeszkodami, trafienie piłką do celu itd).
  3. Warto pomyśleć też o organizacji karaoke z popularnymi wśród dzieci piosenkami.
  4. Jeśli gromadzisz artykuły na urodziny dziecka, możesz też pomyśleć o zakupie puzzli czy planszówek – sprawdzą się w przypadku mniej aktywnych dzieci bądź wtedy, gdy pogoda nie sprzyja wygłupianiu się w ogrodzie.
  5. Atrakcyjnym pomysłem może być też malowanie dziecięcych buziek, zawsze za pomocą sprawdzonych i bezpiecznych produktów oraz pod kontrolą dorosłych. W przypadku dziewczynek można pokusić się o organizację konkursu “dorosłego makijażu”.
  6. Co jeszcze można robić podczas urodzin? Jeśli organizujesz przyjęcie dla swojej pociechy, skorzystaj z szerokiego wyboru różnego rodzaju zestawów kreatywnych, które znajdziesz w sklepach plastycznych czy z artykułami dziecięcymi. Pozwolą stworzyć własnego slime’a, maseczkę do twarzy czy biżuterię, a nawet przeprowadzić eksperyment chemiczny.

 

Pudełka na chipsy przekąski Jednorożec 3 sztuki 133231

 

Wskazówka:
Pamiętaj, że zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo: nie spuszczaj z oczu gości małego solenizanta, zwłaszcza podczas gier i zabaw wymagających aktywności.

 

Jakie dekoracje będą odpowiednie na urodziny dziecka? 3 podpowiedzi

Jak już wiesz, dekoracje będą kluczowe podczas urodzin dziecka w domu. Jakie wykorzystać? Oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować:

 

  1. Na urodziny dziecka odpowiednie będą dekoracje, które pasują do tematu imprezy lub są związane z zainteresowaniami małego solenizanta. Można wybrać kolorowe balony imprezowe, girlandy, serpentyny, flagi, wieńce. Zachwycą z pewnością przede wszystkim ozdoby tematyczne, nawiązujące do postaci z ulubionej bajki dziecka, motywów sportowych lub zwierzęcych.
  2. Warto również pomyśleć o dekoracjach stołu, takich jak obrusy i nakrycia w kolorystyce pasującej do tematu imprezy. Takie ozdoby zachęcą do częstowania się pysznym jedzeniem nawet największych niejadków!
  3. W przypadku starszych dzieci warto zadbać o ciekawe tło do zdjęć, które pozwoli zrobić pamiątkowe selfies czy nagrać video na TikToka. Wystarczy rozpiąć materiał w odpowiednim kolorze, przyczepić tapetę w modny deseń, zamontować lampki LED czy ustawić napis z wycinanych laserowo liter.

 

Balon foliowy Cytrynka 50x75 cm 1 sztuka FB203

 

Jak widzisz, wcale nie trzeba wiele wysiłku i ogromnego budżetu, by urządzić dziecku fantastyczne przyjęcie urodzinowe we własnym domu. Wystarczy dobry pomysł i trochę cierpliwości, a na pewno wszystko się uda. Dekoracje, które odmienią domową przestrzeń, znajdziesz wśród produktów w naszej ofercie.

Polecane

pixel